(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 motocykle x 4 (Nr 6865699)

Waga
Sztuk
4 motocykle
Długość
120 cm
100 kg
4
Łączna waga:
400 kg
Dystans
1240 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Sieroszewice

Od 18 lis 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Hauts-De-France, Lallaing

Od 18 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.