(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 osoby londyn łódź na juz (Nr 5968874)

4 osoby londyn łódź na juz

Dystans: 1539.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

30 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

5 kwi 2020


Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Transport pasażerów może być realizowane autem osobowym (taksówką), małym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i należyte zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku transportów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu osób

Koszt transportu osób uzależniony bywa przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od ilości pasażerów oraz wagi i wymiaru walizki, którą ze sobą zabierają pasażerowie. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie wiedzy w temacie ilości walizek lub plecaków jak także innych przewożonych rzeczy – trzeba podać informację o szczegółowej wadze i o wielkości każdej sztuki bagażu. W przypadku, kiedy nie znasz dokładnych wartości, wyszacuj je i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Określając kurs podróży dobrze jest napisać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, kiedy część osób jedzie do innego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży, tak aby mógł właściwie zaplanować drogę podróży.

Na przykład, za przewóz pasażera wspólnie z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 złotych. Za przewóz pasażerki razem z pupilem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 PLN. Transport podróżnego z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 PLN.