4 PALETS (Nr 5446878)

4 PALETS

Długość [m]:

4000

Szerokość [m]:

2000

Wysokość [m]:

2000

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

FLEJADO Y PLASTIFICADO

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1719.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

12 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

15 maj 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej przestrzeni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać pakunek. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy obejmuje tylko transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to często palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.