4 palets (Nr 6216972)

4 palets

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Material para ferias y congresos

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1943.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Torrejón De Ardoz

Od 3 wrz 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 7 wrz 2020 do 8 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania mały towar, który nie potrzebuje zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje użycia całej płaszczyzny, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których waga przewyższa 3,5 tony oraz inne maszyny spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – waga i wielkość. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, należy opisać ładunek. Ważna bywa również informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy także załadunek i rozładunek. Istotny może być również termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.