(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-01 01:17

4 palets de botellas de vino

(Nr 2249274)
4 palets de botellas de vino

Długość [m]:

1.00

Szerokość [m]:

0.70

Wysokość [m]:

1.10

Waga w kg (łączna):

450.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Vidrio

Opakowanie ładunku:

Botellas de vino

Budżet zlecenia [€]:

160

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 629.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy szklanych, kruchych lub łamliwych warto zawczasu pomyśleć o możliwości zabezpieczenia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku warto zapełnić plastycznymi elementami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – zwłaszcza swoje zainteresowanie trzeba poświęcić przedmiotom tłukącym i dodatkowo należy zapełnić puste miejsca w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, ważne będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy transportujemy duże szklane przedmioty przykładowo lustra, to powinno się ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed popękaniem. Ze szkła element okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym komunikatem.

    Nieduże szklane elementy takie jak szklanki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną metodą układamy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, przykładowo żyrandole lub telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, takie jak ubrania oraz gąbki.

    Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, wymiarów, trasy oraz daty przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeżeli życzymy sobie, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

2 sty 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

3 sty 2018