4 rowery (Nr 5390142)

4 rowery

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 1223.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tarnowskie Góry

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Parma

13 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie kupić właściwy karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz usunąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto osadzić w osobnych, małych pudełkach lub osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.