4 rowery (Nr 5693442)

4 rowery

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 1866.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Bari

1 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania czy też nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.