4 rowery (Nr 7302190)

4 rowery

Waga w kg (łączna):

80

Dystans: 382.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Błędów

31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kobyla Kępa

2 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania lub zakupić pasujący karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.