(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 rowery (mogą być dodatkowe 2 w zależności od możliwości załadunku i ceny) (Nr 4876714)

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 986.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Haarlemmermeer

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.