(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 18:27

4 samochody

(Nr 2328704)
4 samochody

Marka i model:

2 insignie 1 mercedes 1 toyota yago

Waga w kg (łączna):

6000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1785.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wembley, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ulatowo-Pogorzel, 06-323, Polska

Termin elastyczny