(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 Stück (Nr 5600147)

4 Stück

Marka i model:

BMW 650GS

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2904.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Baden-Württemberg, Sipplingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Marrakesz-Safi, Marrakesz

2 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.