(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 sztuki (Nr 6490955)

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 1446.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Gorzków-Osada

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła czy też nabyć odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.