(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 Tourenräder mit Packtaschen (Nr 5888784)

4 Tourenräder mit Packtaschen

Waga w kg (łączna):

120

Dystans: 916.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Rejencja Kassel, Kassel

Od 9 lip 2020 do 12 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 14 lip 2020 do 15 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad należy zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też kupić pasujący karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo osłonić kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców osłaniających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.