(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-30 12:39

40`

(Nr 2334976)
40`

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

4370.00

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 629.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w transporcie niewielkich pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica może być także przewożona na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

    Struktura kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener posiada stosowny osprzęt, który ułatwia montowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Cenionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

    Osiągalne są również kontenery 20-stopowe i 1A typu „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie ładunków potężnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

    Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i rodzaju transportowanego ładunku, odległości oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Słupsk, 76-200, Polska

Termin elastyczny