40 (Nr 5728974)

40

Waga w kg (łączna):

2000

Dystans: 539.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 sie 2020 do 15 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 28 sie 2020 do 30 sie 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź zakupić pasujący karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej umieścić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców zabezpieczających rower.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.