(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

40' Container (Nr 6490313)

40' Container

Długość [m]:

12.2

Szerokość [m]:

2.352

Wysokość [m]:

2.395

Waga w kg (łączna):

17000

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1026.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Północna, Thisted

Od 11 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne paczki lub zazwyczaj są zapakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica bywa także umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy kontener ma stosowny sprzęt, który umożliwia umocowanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery najczęściej transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Rozpowszechnionym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te z reguły używa się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 1C i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów stosuje się przy przewożeniu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie ładunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wymiarów i typu przewożonego towaru, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma transportowa musi zrealizować podczas transportu.