(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

40 ft Skerry Cruiser (Nr 5641731)

Długość [m]:

12.4

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

6000

Budżet zlecenia [zł]:

12000

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Berg

18 lip 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” znajduje się sporo różnego rodzaju pojazdów pływających. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: jachty. Przy transporcie jachtów, przede wszystkim tych większych, najważniejszą sprawą jest ich waga. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ciężar przekroczy 3,5 t. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, kierowca musi posiadać w pojeździe urządzenie typu: viaBox.

W trakcie przewozu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - wskazane jest zlikwidować jak najwięcej elementów nieprzymocowanych, a te które zostaną przymocować tak, aby się nie przemieszczały. Dobrze jest posiadać świadomość, że przedmioty poruszające się mogą zniszczyć motorówkę w jakimś stopniu.

Koszt przewozu łodzi czy też żaglówki zazwyczaj zależy od ciężaru, gabarytów oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Kiedy samemu nie możemy przewieźć łajbę, polecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ofertę, a w kilka chwil informacja zostanie dostarczona do wielu setek firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport i zgłoszą swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednej platformie posiada się dostęp do wielu wycen różnych firm przewozowych. Czym szczegółowiej będzie przedstawiony transport, tym dokładniejsza będzie wycena takiego transportu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w zakresie 0,3-0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej standardowego gabarytu, najczęściej zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena większego jachtu - to zwykle zakres od 2,5 do 3 złotych za kilometr.