40" HC (Nr 6445918)

40"  HC

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.35

Wysokość [m]:

2.39

Waga w kg (łączna):

28500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 16.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 24 sie 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Police

Od 25 sie 2020 do 26 wrz 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki używane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na drobne paczki lub zwykle są spakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica może być również umieszczana na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy sprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki na ogół transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te przeważnie używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów używa się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w przewozie towarów ogromnych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wymiarów oraz rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.