(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

40', stałe miesięczne zlecenie (Nr 4692552)

40', stałe miesięczne zlecenie

Długość [m]:

12.03

Szerokość [m]:

2.35

Wysokość [m]:

2.39

Waga w kg (łączna):

20000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 196.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Małaszewicze Małe

15 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Marki

15 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w przewozie niewielkich towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są spakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest solidna, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który ułatwia montowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki zazwyczaj transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Kontenery te zwykle wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają także kontenery 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – ich rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się przy transporcie materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” używany jest w transporcie ładunków wielkich i ciężkich towarów. Ten gatunek kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest uzależniona od gabarytów i typu przewożonego ładunku, drogi oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić w trakcie przewozu.