(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

42 okna (Nr 4578221)

42 okna

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

4500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Folia

Budżet zlecenia [zł]:

123456

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2267.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

10 sie 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania mniejszy towar, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia całej powierzchni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – waga i rozmiar. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna jest również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy na przykład załadunek i wyładunek. Istotny może być także termin zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w ramach LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.