(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

450 pączek w kontenerze 20' do Bandzul (Nr 5467276)

450 pączek w kontenerze 20' do Bandzul

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

11000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 6624.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rybnik

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gambia, Bandżul, Bandżul

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie używane w przewozie drobnych towarów (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy kontener ma stosowny ekwipunek, który umożliwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery przeważnie transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Cenionym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować około 10 europalet. Kontenery te z reguły używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Dostępne są również pojemniki 1C i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w przewozie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów oraz typu transportowanego towaru, drogi oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi zrealizować w trakcie transportu.