(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

46m3 styropian (Nr 3693837)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.18

Waga w kg (łączna):

1200.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Styropiany pakowane po 2szt czyli paczki o rozmiarach 100x100x36cm

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 615.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz innych towarów

Koszt przewozu ładunków bywa uzależniony od wielkości towaru, daty transportu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Kategorie ładunków

Transport ładunków dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym układa się niewielkie rzeczy lub pakunki. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na nich często transportuje się artykuły spożywcze, paczki, towary budowlane (np., terakota, kamień itd.), drzwi jak także towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport towaru, który musi być przewożony pojazdem ciężarowym oraz zapełnia jedynie fragment przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz pewnych ładunków może wymagać kontenera – zwłaszcza przy przewozie towarów w postaci płynu lub ładunków sypkich. W kontenerach można też transportować towary drobne w paczkach – skrzyniach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Inne ładunki – ładunki, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do transportu rusztowania czy transportu okien.