(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 (Nr 5139386)

5

Waga w kg (łączna):

70

Dystans: 949.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

11 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

16 lut 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też zakupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się osłonić papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.