(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 (Nr 5479854)

5

Waga w kg (łączna):

75

Dystans: 434.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła bądź zakupić stosowny karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto umieścić w osobnych, małych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy osłonić gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.