(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 (Nr 5506424)

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 2523.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Girona

11 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

14 lut 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo kupić pasujący karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej umieścić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się osłonić papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.