(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 (Nr 5745234)

5

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 1704.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

6 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź kupić taki karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców ochraniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.