(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 (Nr 6741179)

5

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

cajas

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1980.00 km

Adres i termin nadania

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

1 lis 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio Grande Do Sul, Uruguayana

30 lis 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga wykorzystania całej płaszczyzny, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których waga przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka oraz furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Istotna jest także informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Istotny jest również termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.