(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 16:57

5 aut rozbitych

(Nr 2160177)
5 aut rozbitych

Marka i model:

Audi

Waga w kg (łączna):

7000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 458.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kłajpeda, Litwa

Od 18 lis 2017 do 22 lis 2017

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny