(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 bicicletas (Nr 4640476)

5 bicicletas

Waga w kg (łączna):

80.00

Dystans: 1297.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

5 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu czy też zakupić stosowny karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe elementy roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie warto zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.