5 bicicletas (Nr 5517054)

5 bicicletas

Waga w kg (łączna):

50.00

Dystans: 2220.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Od 4 maj 2020 do 13 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić makulaturą lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.