(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 bicicletas de carretera (Nr 7443163)

5 bicicletas de carretera

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 1234.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Wenecja

30 kwi 2021


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła bądź zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów ochraniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.