(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 bicyles (Nr 4733100)

5 bicyles

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 539.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania lub zakupić pasujący karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.