5 motocykli (Nr 5938330)

5 motocykli

Marka i model:

BMW GS

Waga w kg (łączna):

1000

Liczba sztuk:

5

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 8 sty 2021 do 10 lut 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.