(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-23 14:36

5 Motos tipo BMW R11200GS (Nr 2408552)

5 Motos tipo BMW R11200GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1022.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lekeitio, 48280, Hiszpania

14 lip 2018

Adres i termin dostawy

Genewa, Szwajcaria

21 lip 2018