(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

5 pakietów każdy nie przekracza wymiarów 4,2x1,1x1,1 (Nr 7212039)

Długość [m]:

4.2

Szerokość [m]:

1.1

Wysokość [m]:

1.1

Waga w kg (łączna):

9500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 404.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Krotoszyn

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy dysponujemy do przetransportowania niewielki towar, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zagospodarowania dużej powierzchni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których waga przewyższa 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Wypada również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać pakunek. Istotna jest również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Kluczowy jest także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły palety, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.