(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 palet (Nr 4707228)

5 palet

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

4000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Paleta drewniana

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1915.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Dâmbovița, Târgoviște

19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Bytów

30 sie 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania nieduży towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia dużej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka oraz furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – waga i rozmiar. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać opakowanie. Kluczowa bywa również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy również załadunek i rozładunek. Istotny może być także czas zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.