(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-25 13:07

5 palet w różnych rozmiarach

(Nr 2319836)
5 palet w różnych rozmiarach

Długość [m]:

6.0

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

6000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Meble w kartonach, na paletach

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 664.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania mniejszy towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej powierzchni, wtedy użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których waga jest większy niż 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające kryteria ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – waga i rozmiar. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa jest także informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek i rozładunek. Ważnym elementem może być także czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to często palety, narzędzia, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Brzozowa 1, Milanówek, 05-822, Polska

25 sty 2018

Adres i termin dostawy

Możejki, 89235, Litwa

2 lut 2018