(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 rowerów (Nr 4856474)

5 rowerów

Waga w kg (łączna):

80.00

Dystans: 377.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Suwałki

15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

15 wrz 2019


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub zakupić stosowny karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych pudełkach bądź osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.