(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 ton kory łupkowej (Nr 4933214)

5 ton kory łupkowej

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

5000.00

Liczba sztuk:

5

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 42.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Jenków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Pietrzykowice

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 tony i inne samochody spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – waga i wielkość. Warto także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, należy opisać ładunek. Ważna bywa również informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Kluczowy jest również czas zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to często paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.