5 Tourenräder, 1 E-bike (Nr 7841380)

5 Tourenräder, 1 E-bike
Waga
Sztuk
5 Tourenräder, 1 E-bike
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
868 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

18 cze 2022


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też nabyć stosowny karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.