(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

500 fiat (Nr 5439450)

Marka i model:

Fiat 500

Waga w kg (łączna):

850

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1495.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sardynia, Terraseo

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

15 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.