(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-04 12:26

500cc Motorcycle (Nr 2255331)

Marka i model:

AJS 18

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2220.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

High Wycombe, HP11 1BB, Wielka Brytania

13 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Caldas da Rainha, 2500-253, Portugalia

17 kwi 2018