50cc (Nr 6139472)

50cc

Marka i model:

50cc

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 177.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Bolton

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kumbria, Carlisle

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.