(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2017-10-25 12:32

50m3

(Nr 2113647)
50m3

Dystans: 840.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia dużej przestrzeni, wtedy użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których waga jest większy niż 3,5 tony oraz pozostałe pojazdy spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – waga i gabaryty. Wypada również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, warto opisać ładunek. Kluczowa jest także informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Znaczącą daną jest także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle palety, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Środa Śląska, 55-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Skivarp, 27456, Szwecja

Termin elastyczny