(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

5m3 -400kg (Nr 6510030)

5m3 -400kg

Długość [m]:

2.0

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

będą to zwinięte materaca do łóżek 4m3

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 500.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Krążkowy

Od 2 wrz 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Warzno

Od 2 wrz 2020 do 5 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których waga jest większy niż 3,5 t. i inne maszyny spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i gabaryty. Należy także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja w sprawie usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Istotny może być również czas realizacji usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zwykle palety, paczki, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.