(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 (Nr 4652104)

6

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 355.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Świnoujście

10 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu bądź nabyć właściwy karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru przydałoby się ulokować w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić papierem bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.