(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 (Nr 4733708)

6

Dystans: 360.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Transport podróżnych może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma przewożąca podróżnych powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i stosowne uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku transportów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy przewóz ludzi.

Cena przewozu osób

Koszt transportu osób uzależniony bywa zazwyczaj od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby pasażerów oraz ciężaru i rozmiaru walizki, którą ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w szczegółowej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie wiedzy w temacie liczby walizek i plecaków jak również innych przewożonych przedmiotów – wypadałoby przekazać informację o wyczerpującej wadze oraz o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie umiesz podać dokładnych wartości, oszacuj je i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Wyznaczając kurs podróży warto podać szczegółowe adresy – w momencie, gdy część osób odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym przewoźnikowi wcześniej, tak żeby mógł odpowiednio zaplanować drogę podróży.

Przykładowo, za przewóz podróżnego wspólnie z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 PLN. Za transport podróżnej wraz z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 zł. Transport podróżnego z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 PLN.