(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 (Nr 5557835)

6

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 779.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

27 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić taki karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się osłonić papierem bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.