6 (Nr 5852924)

6

Waga w kg (łączna):

90

Dystans: 886.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

26 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Ponferrada

30 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.