6 BICICLETAS (Nr 5500356)

6 BICICLETAS

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 255.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

7 maj 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć pasujący karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.